کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.
میز خدمت الکترونیکی
استانداری خراسان ر ضوی
۱۳۹۸/۰۹/۰۵

فرمانده سپاه امام رضا(ع):

تشکیل نهاد بسیج نشان دهنده برآورد دقیق امام راحل از تحولات آینده انقلاب است

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: تشکیل نهاد بسیج، نشان دهنده برآورد دقیق امام راحل از تحولات آینده انقلاب اسلامی در حوزه گسترش و دفاع است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سردار یعقوبعلی نظری در همایش بسیجیان استانداری که به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در مسجد امام رضا(ع) برگزار شد، اظهار کرد: در دنیای امروز تحت عنوان دموکراسی از حقوق مردم حرف زده می‌شود اما در مقام عمل مردم در تحولات نقشی ندارند. 
وی با اشاره به اینکه بسیج در دوران هشت سال دفاع مقدس به رشد و بالندگی رسید، افزود: تقویت نهاد بسیج و آمادگی برای ایفای نقش به بهترین نحو در عرصه های مختلف فرهنگی و اجتماعی و صحنه های گوناگون انقلاب اسلامی، یکی از نتایج درخشان دوران دفاع مقدس بود. 
فرمانده سپاه امام رضا(ع) به گسترش بسیج در حوزه‌های مختلف بعد از انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: امروز شاهد حضور بسیج در همه عرصه‌ها از جمله جنگ نرم هستیم و خوشخبتانه تا به امروز عملکرد درخشانی را از خود برجای گذاشته است.
وی گفتمان بسیج را یک تفکر عملیاتی برشمرد و افزود: این تفکر با اتکای به اصول و ارزش های انقلاب اسلامی، در مسیر اعتلای نظام جمهوری اسلامی حرکت می‌کند، اما در عین حال همه وظیفه داریم بر اساس اعتقادات خود ظلم‌ستیز باشیم.
نظری با اشاره به اینکه هویت مردم ایران در گرو تفکر بسیجی و عمل‌گرایی است، ادامه داد: کشور ما در چهل سال گذشته حضور نهاد مقدس بسیج را در عرصه های مختلف تجربه کرده‌ و نتیجه عملکرد این نهاد در میدان عمل برای مردم مشخص شده است.
فرمانده سپاه امام رضا(ع) با تاکید بر اینکه مشهد در معرض تهدیدات و طمع دشمنان است، تصریح کرد: وقتی با نگاه اعتقادی زمینه حضور مردم در همه عرصه ها فراهم شود، همه اتفاقات از جمله چالش‌های امنیتی قابل مدیریت خواهد بود. 
وی افزود: وظیفه داریم زمینه حضور بسیجیان به عنوان بدنه فعال مردمی را در همه عرصه‌ها از جمله سازندگی و رونق اقتصادی فراهم کنیم تا شاهد تاثیرات به مراتب بیشتری باشیم.
نظری راه طی شده چهل سال گذشته انقلاب اسلامی را موفقیت‌آمیز توصیف کرد و گفت: در گام دوم انقلاب که عرصه حضور جوانان است، باید نسل‌های جدید بسیج در خطوط مقدم حضور فعال داشته باشند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۳۴۳۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

www.khorasan.ir