کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.
میز خدمت الکترونیکی
استانداری خراسان ر ضوی
۱۳۹۹/۰۲/۳۰

با تاکید بر نظام‌نامه مدیریت ارتباطات مردمی در بستر سامد مطرح شد؛

دستور استاندار خراسان رضوی به مدیران برای دیدار چهره به چهره با مردم/ هر دوشنبه؛ ملاقات حضوری مردم با مدیران

استاندار خراسان رضوی با توجه به نظام‌نامه مدیریت ارتباطات مردمی در بستر سامد، به همه مدیران دستگاه‌های اجرایی، روسای سازمان‌ها و دانشگاه‌ها، فرمانداران شهرستان‌ها و شهرداران دستور داد هر هفته «دوشنبه‌ها» شرایط دیدار چهره به چهره با مردم فراهم شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی با توجه به نظام‌نامه مدیریت ارتباطات مردمی در بستر سامد و ماده ۲۳ منشور حقوق شهروندی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی، روسای سازمان‌ها و دانشگاه‌ها، فرمانداران شهرستان‌ها و شهرداران مراکز استان دستوراتی را صادر کرد.
 وی با اشاره به برگزاری دیدار چهره به چهره مردم با مدیران دستگاه‌های اجرایی به منظور ارتباط نزدیک و مستمر با مردم و آگاهی از مشکلات و اهتمام در رفع آن‌ها با تکریم و حفظ کرامت انسانی در دستگاه‌های تحت مدیریت، گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی، روسای سازمان‌ها و دانشگاه‌ها، فرمانداران شهرستان‌ها و شهرداران موظفند شخصا در روز دوشنبه هر هفته از ساعت ۸ الی ۱۲ به عنوان روز دیدار چهره به چهره در محل دفتر خود ملاقات مردمی داشته باشند.
استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: دیدار چهره به چهره به ملاقات‌هایی گفته می‌شود که صرفاً جهت حل مشکلات مردمی در مکان و زمان مشخص انجام می‌شود بدیهی است که شرکت و یا سخنرانی در مراسم‌ها، مناسبت‌ها، بازدیدهای عمومی و پاسخگویی موردی روزمره به منزله ملاقات عمومی مردمی نخواهد بود و از ارائه آمار و مشخصات متقاضیان در دیدارهای روزانه مسئول دستگاه به عنوان ملاقات مردمی خودداری شود.
رزم‌حسینی در بخش دیگری ادامه داد: با استناد به مواد ۲۰ و ۲۲ منشور حقوق شهروندی همه مدیران دستگاه‌های اجرایی، روسای سازمان‌ها و دانشگاه‌ها، فرمانداران شهرستان‌ها و شهرداران موظفند ضمن بررسی سریع موضوعات مطروحه از سوی شهروندان، نتیجه نهایی اقدام به نحو مقتضی از طریق پیامک، نامه یا تماس تلفنی به اطلاع متقاضیان رسانده شود.
وی افزود: همه مدیران دستگاه‌های اجرایی، روسای سازمان‌ها و دانشگاه‌ها، فرمانداران شهرستان‌ها و شهرداران موظفند در صورت دعوت اداره کل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری جهت پاسخگویی برخط در مرکز سامد استان یا همان سامانه «111» در زمان مشخص شده شخصا حضور یافته و به صورت تلفنی پاسخگویی شهروندان باشند. لازم به ذکر است این امر جهت در دسترس بودن برای شهروندان مقیم شهرستان و جلوگیری از مراجعه حضوری به دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: همه مدیران دستگاه‌های اجرایی، روسای سازمان‌ها و دانشگاه‌ها، فرمانداران شهرستان‌ها و شهرداران موظفند، نسبت به معرفی یک خط تلفن ثابت مشخص بر روی میز مسئول دستگاه به اداره کل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری به منظور هماهنگی و انجام برنامه‌های مورد نظر اقدام نمایند. البته مدیران باید شخصاً در روز دیدار چهره به چهره پاسخگو باشند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۸۳۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

www.khorasan.ir