کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.
میز خدمت الکترونیکی
استانداری خراسان ر ضوی
۱۳۹۹/۰۳/۰۱

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

وظیفه شرعی و قانونی ما پرداختن به فرهنگ ایثار و شهادت است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در جلسه ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: وظیفه شرعی و قانونی که بر دوش ما است پرداختن به فرهنگ ایثار و شهادت است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، در این نشست که در سالن شهید باهنر استانداری برگزار شد، حسن جعفری به اینکه جامعه ایثارگران هرگز به دنبال سهم خواهی از نظام مقدس جمهوری اسلامی نیستند، اشاره کرد و یادآور شد: قناعت، مناعت طبع، ایمان، نوآوری و شجاعت از جمله ویژگی‌های رزمندگان دفاع مقدس بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: وظیفه شرعی و قانونی که بر دوش ما گذاشته شده این است که به نحو احسن به فرهنگ ایثار و شهادت و رشادت‌های ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی در طول دفاع مقدس پرداخته شود.
وی همدلی مسئولین و فرماندهان با رزمندگان را مهمترین ویژگی آن دوران برشمرد و افزود: اگر بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه حاکم کنیم، قطعاً موفق خواهیم بود و بخشی از مشکلات کشور حل خواهد شد.
 
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در ادامه سخنانش با گرامیداشت یاد و خاطره حماسه‌آفرینان فتح خرمشهر ابراز کرد: دشمن خرمشهر را به یک شهر قابل نفوذ تبدیل کرده بود.
وی یادآورد شد: بر همین اساس برای هیچ دکترین نظامی قابل باور نبود که رزمندگان اسلام با حداقل امکانات، خطوط مستحکم دفاعی دشمن را بشکنند و شهر خرمشهر را از اشغال ارتش بعث عراق آزاد کنند.
 
جعفری به تاکید رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب بر مراقبت از تحریف ارزش‌ها و واقعیت‌های انقلاب و دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: اگر مناسبت‌هایی همچون چهلمین سال دفاع مقدس به خوبی برگزار نشود، قطعاً تاریخ دچار تحریف خواهد شد و کسانی که در دفاع مقدس حضور نداشتند، خود را وارث اصلی انقلاب معرفی خواهند کرد.
 
جعفری بر تلاش مضاعف تمام دستگاه‌های اداری استان در برگزاری ویژه برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سال دفاع مقدس تاکید کرد و همکاری حداکثری تمام ساختارها را ضروری دانست.
 
وی بر استفاده از بستر تبلیغات محیطی در راستای بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا ممکن است امکان برگزاری برنامه‌های متنوع در فضای حقیقی فراهم نشود؛ بر همین اساس باید از بستر فضای مجازی در راستای گرامیداشت این مناسبت ملی اقدام کرد.
 
سردار یوسفعلی‌زاده مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان نیز در این جلسه دفاع مقدس را یک رویداد بزرگ تاریخ ساز و اثرگذار دانست و با بیان این که ایران اسلامی می‌تواند به این نقطه درخشان افتخار کند، گفت: ایران بعد از ۲۰۰ سال درگیر جنگ ناخواسته ای شد که دشمن در آن به هیچ یک از اهداف خود نرسید و نظام مقدس جمهوری اسلامی و امت حزب‌الله از این آزمون سربلند بیرون آمدند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۶۹۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

www.khorasan.ir