.     .     .
۱۳۹۹/۰۳/۰۱

نماز عید فطر در حیاط مساجد خراسان رضوی برگزار می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: با توجه به لزوم رعایت مسائل بهداشتی و عدم برگزاری نماز عید فطر در حرم منور رضوی، این فریضه عبادی در فضای باز و حیاط مساجد این استان و ۲۵ نقطه‌ مشهد که مجوز برپایی مراسم شب‌های قدر دریافت کرده‌اند، برگزار خواهد شد.

حسن جعفری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به دستورالعمل‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا افزود: از نمازگزاران خواسته شده است علاوه بر رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک و دستکش، مهر و سجاده شخصی نیز به همراه داشته باشند.  
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر فراهم آوردن شرایط حضور مردم در اماکن مقدسه و مساجد ادامه داد: هنوز زمان قطعی بازگشایی حرم مطهر رضوی اعلام نشده است.  
معاون استاندار خراسان رضوی با توصیه به رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و جلوگیری از ازدحام زائران گفت: مردم با رعایت بهداشت انفرادی و پروتکل‌های بهداشتی فقط می‌توانند در صحن‌های حرم مطهر امام هشتم (ع) حضور یابند و زیارت خود را انجام دهند.
وی افزود: دستورالعمل‌هایی نیز برای ورود و خروج زائران در حرم مطهر رضوی تدوین شده است.
جعفری ادامه داد: با توجه به تعطیلی عید فطر از مردم خواسته می‌شود تا زمان رسیدن به وضعیت سفید از مسافرت به این استان و شهر مشهد خودداری کنند.
وی گفت: اکنون در مرحله کنترل و مهار کرونا هستیم و اگر دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی به درستی اجرا نشود، امکان بازگشت به شرایط گذشته وجود دارد.
معاون استاندار خراسان رضوی افزود: اگر مشکلی به واسطه فراگیری ویروس کرونا برای افراد ایجاد شود توان کادر درمان در آن حد نیست که به همه خدمات درمانی مناسب ارائه دهند و به همین دلیل از مردم خواسته می‌شود زیارت مرقد منور حضرت امام رضا (ع) را به زمان اعلام وضعیت سفید موکول نمایند.
رییس جمهوری نیز امروز در جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با توجه به رایزنی‌ها و جلسات متعددی که کمیته امنیتی - اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا با متولیان این اماکن داشته‌اند، مقرر شد بقاع متبرکه و زیارتگاه‌ها بعد از عید سعید فطر با شرایطی که اعلام خواهد شد، بازگشایی شود.
دکتر روحانی افزود: امیدواریم با رعایت این شرایط و دستورالعمل‌ها از سوی عاشقان اهل بیت (ع) و مردم شریف امکان زیارت این بقاع متبرکه فراهم شود.

وی ضمن ابراز خرسندی از روند کاهشی شیوع کرونا و رسیدن به آستانه مرحله مهار آن در کشور اظهار داشت: دستیابی به این موفقیت نتیجه همکاری مردم با مسوولان و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جامعه است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۱۸۲۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید